Yelkenler


One Design Yelkenler

Optimist

Optimist Yarış Yelkeni
VMG Yelken optimist yarış yelkeni, 2,8 oz kalınlığında ithal dakron kumaş kullanılarak, cross-cut üretim şekli ile imal edilmektedir.

Optimist yarış yelkenleri I.O.D.A label (buton), optimist sınıf işareti (Q) ve yelken numaraları yapıştırılarak teslim edilmektedir.

Optimist yarış yelkenlerimiz ucu incelen çıtalı (tapered) ve pencereli olup, her yelken gırcala, tepe bağı ve yelken kılıfı ile birlikte gönderilmektedir.

Optimist Antrenman Yelkeni
Optimist antrenman yelkenlerini, uzun süre yelken tamir ihtiyacı olmadan kullanabilmeniz için üretimimizde daha kalın kumaş ve radial kesim köşe takviyeleri kullanıyoruz.

Optimist antrenman yelkenlerimiz ucu incelen çıtalı (tapered) ve pencereli olup, her yelken gırcala, tepe bağı ve yelken kılıfı ile birlikte gönderilmektedir.

Optimist Eğitim Yelkeni (Direğe Geçmeli)
VMG Yelken optimist eğitim yelkeni, 4 oz kalınlığında ithal dakron kumaş kullanılarak, cross-cut üretim şekli ile imal edilmektedir.

Optimist eğitim yelkenleri çıtasızdır, yelkeni donatırken gırcalaya ihtiyaç yoktur. Direk, ön yakadaki tüp cebin içinden geçmektedir, bumba ise alt yaka köşelerindeki kemerlerden geçmektedir.

Yelken okulları için ideal olan optimist eğitim yelkenlerimizin renkli kumaştan üretilme seçeneği mevcuttur.

Optimist Kare Yaz Kursu Yelkeni
VMG Yelken optimist kare yaz kursu yelkeni, 4 oz kalınlığında ithal dakron kumaş kullanılarak, cross-cut üretim şekli ile imal edilmektedir.

Optimist kare yaz kursu yelkenlerin gizsiz ve çıtasız olarak üretilir. Yelkeni donatırken gırcalaya ihtiyaç yoktur. Direk, ön yakadaki tüp cebin içinden geçmektedir, bumba ise alt yaka köşelerindeki kemerlerden geçmektedir.

Gizsiz üretilen bu yelkenlerin yelken alanını büyütebilmek için diagonal uzun bir çıta kullanılmıştır.

Yelken okullarının sert havalarda daha güvenli seyir yapabilmeleri için ideal yelkenlerdir, renkli kumaştan üretilme seçeneği mevcuttur.

Optimist Üçgen Yaz Kursu Yelkeni
VMG Yelken optimist üçgen yaz kursu yelkeni, 4 oz kalınlığında ithal dakron kumaş kullanılarak, cross-cut üretim şekli ile imal edilmektedir.

Optimist üçgen yaz kursu yelkenlerin gizsiz ve çıtasız olarak üretilir. Yelkeni donatırken gırcalaya ihtiyaç yoktur. Direk, ön yakadaki tüp cebin içinden geçmektedir, bumba ise alt yaka köşelerindeki kemerlerden geçmektedir.

Yelken okullarının sert havalarda daha güvenli seyir yapabilmeleri için ideal yelkenlerdir, renkli kumaştan üretilme seçeneği mevcuttur.

Laser

Laser 4.7 Antrenman Yelkeni
VMG Yelken Laser 4.7 antrenman yelkeni, 5 oz kalınlığında ithal dakron kumaş kullanılarak, cross-cut üretim şekli ile imal edilmektedir.

Laser 4.7 antrenman yelkenleri ILCA yelken standartları dahilinde max ölçülerde üretilip bu yelkenleri kullanan sporcuların fiziksel performanslarının bir adım yukarıya taşınması hedeflenmiştir.

Laser 4.7 antrenman yelkenlerini, uzun süre yelken tamir ihtiyacı olmadan kullanabilmeniz için üretimimizde daha kalın kumaş ve radial kesim köşe takviyeleri kullanıyoruz.

Laser 4.7 antrenman yelkenlerimiz çıtalı ve pencereli olup, yelken kılıfı ile birlikte gönderilmektedir.

Laser Radial Antrenman Yelkeni
VMG Yelken Laser Radial antrenman yelkeni, 5 oz kalınlığında ithal dakron kumaş kullanılarak, cross-cut üretim şekli ile imal edilmektedir.

Laser Radial antrenman yelkenleri ILCA yelken standartları dahilinde max ölçülerde üretilip, bu yelkenlerin kullanan sporcuların fiziksel performanslarının bir adım yukarıya taşınması hedeflenmiştir.

Laser Radial antrenman yelkenlerini, uzun süre yelken tamir ihtiyacı olmadan kullanabilmeniz için üretimimizde daha kalın kumaş ve radial kesim köşe takviyeleri kullanıyoruz.

Copyright © 2021 VMG Yelken